012 - یک نفس عمیــــــــــق EmamHadi
سفارش تبلیغ
سرور مجازی
سرور مجازییک نفس عمیــــــــــق

ایوان نجف عجب صفایی دارد                 حیدر بنگر چه بارگاهی دارد

یوان نجف عجب صفایی دارد/حیدر بنگر چه بارگاهی دارد

تصاویر حرم شاه نجف در ادامه مطلب...


نوشته شده در شنبه 90/5/29ساعت 7:15 عصر توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

گزارش تصویری از دعا و مناجات شب نوزدهم رمضان در مشهدالرضا:

الهی... به علی بن موسی الرضا... به علی بن موسی...

گزارش تصویری از دعا و مناجات شب نوزدهم رمضان در مشهدالرضا:  الهی... به علی بن موسی الرضا... به علی بن موسی.../بازاین دلم هوای میخانه کرده ساقی/یادحرم دلم را دیوانه کرده ساقی

گزارش تصویری از دعا و مناجات شب نوزدهم رمضان در مشهدالرضا:  الهی... به علی بن موسی الرضا... به علی بن موسی.../بازاین دلم هوای میخانه کرده ساقی/یادحرم دلم را دیوانه کرده ساقی

ادامه مطلب...


نوشته شده در شنبه 90/5/29ساعت 12:26 عصر توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

 می‌دانید فرق زمین زمستان با خاک و زمین بهار چیست؟ آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید چرا وقتی در زمستان برف می‌آید سریع روی زمین می‌نشیند و آن را سفیدپوش می‌کند، اما برف‌های اوایل بهار حتی اگر شدید هم ببارند عمری بسیار کوتاه دارند و فورا آب می‌شوند!؟ دلیلش مگر غیر از این است که زمین زمستان سرد است و گرمایی ندارد و برای همین برف جرات می‌کند آن را بپوشاند و یخبندان ایجاد کند.
مقصر سوز و سرمای شدید زمستان کسی غیر از زمین سرد نیست. زمین وقتی گرم باشد هیچ ذره برفی جرات و تاب نشستن روی آن را ندارد. چون بلافاصله آب می‌شود و به جای سرما لطافت و زیبایی را نثار سبزه‌ها و گیاهان سطح زمین می‌سازد.
عین همین اتفاق هم در زندگی برای همه ما آدم‌ها رخ می‌دهد. اگر می‌بینید برف فقر و تنگدستی و یخ بی‏مهری و دلسردی زندگی یک نفر را فرا گرفته است، بدانید که مقصر خاک و زمین وجود اوست که اجازه می‌دهد این برف و یخ روی او بنشیند. برعکس اگر می‌بینید زندگی یک نفر سرشار از گرمای عشق و شور و التهاب و هیجانی تمام‌ناشدنی است بدانید که او به خاطر خاک گرم وجودش است که اجازه نمی‌دهد برف‌های ناکامی و شکست روی دل او جا خوش کند و محیط زندگی‌اش را سرد و افسرده سازد.

ادامه مطلب...


نوشته شده در یکشنبه 90/5/16ساعت 5:38 عصر توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

http://www.irfreeup.com/images/43489597324480328828.jpg

مارا به دعا کاش نسازند فراموش

رندان سحرخیز که صاحب نفسانند ...نوشته شده در چهارشنبه 90/5/12ساعت 1:17 عصر توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

*یادداشت برگزیده در پارسی نامه

امروز واسم یه sms تکراری اومد که فرا رسیدن ماه زولبیا و بامیه و... (و آخرش) ...و توقع آمرزش سالیانه مبارک!

اولش لَجم گرفت! هم از تکراری بودنش و هم از مضمونش. ولی بعد دقت کردم دیدم جداً این دو روزه پُرو تر شدمااااااااا!

چه راحت میخونم این دعا رو تو هر نمازم : " یا مَن لَهُ الدُنیا و الآخرَة ، اِرحَم مَن لَیس لَهُ الدُنیا وَ الآخرة "

عاشق این دعام... دیوونم میکنه معنی این همین یه جمله... (فقط امیدوارم یکبار هم برای خودت اتفاق بیفتد)

"واسمع دعایی یا الله".

البته امروز یه sms دیگه هم داشتم که خیلی به دلم نشست:

امروز برایت اینگونه دعا کردم! خدایا! بجز خودت به دیگری واگذارش نکن! تویی پروردگار او! پس قرار ده بی نیازی در نفسش! یقین در دلش! اخلاص در کردارش! روشنی در دیده اش! بصیرت در قلبش! و روزی پر برکت در زندگی اش!

ادامه مطلب...


نوشته شده در چهارشنبه 90/5/12ساعت 12:46 صبح توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

شهر خدا دیگه یه قدمی مون رسید. :)  دنبال تزیین سفره افطار بودم که تصمیم گرفتم نتایج جستجوهام رو اینجا هم بذارم! نمیدونم دوس دارید یا نه ولی اگه خواستین ایده بگیرید  یه سری بزنید به ادامه مطلبم! :) در ضمن تا آخر ماه رمضون مرتب بهش اضافه میشه!!

ادامه مطلب...

 نوشته شده در یکشنبه 90/5/9ساعت 7:49 عصر توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

یک سبد گل صورتی / در این وبسایت چینی می توانید با حرکت ماوس کامپیوتر از اعداد کوچک به بزرگ، حافظه موقت و سرعت واکنش مغز خود را ارزیابی کنید.

در این وبسایت چینی می توانید با حرکت ماوس کامپیوتر از اعداد کوچک به بزرگ، حافظه موقت و سرعت واکنش مغز خود را ارزیابی کنید.

دکمه استارت رو بزنید. بعد از یک آماده باشِ 3 – 2 – 1 بایستی جای اعداد رو که چند لحظه نمایش داده می شه به خاطر بسپارید و روی جای اون ها به ترتیب از کم به زیاد کلیک کنید!
بعد از چند مرحله که انجام میدین و هی سختتر میشه، سن مغز شما با توجه به
سرعت واکنش و  درستی  اون محاسبه و نمایش داده می شود ... در واقع می توانید به صورت آنلاین و در کمتر از 3 دقیقه، میزان کارایی مغز خود را ارزیابی کنید.

 

خیلی جالبه حتما" امتحان کنید... مغز من 34 سالشه

http://www.irfreeup.com/images/29268074189063734109.jpg

در ادامه درباره خواص گردو (غذای مغز) یه چیزایی نوشتم، اگه دوس داشتین ببینید، ضرر نمیکنید.

ادامه مطلب...


نوشته شده در یکشنبه 90/5/9ساعت 12:26 عصر توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

http://www.smstak.com/wp-content/uploads/2010/12/2603623.jpgباقالی پلو با ماهیچه

ظهر هنگام که دل ضعفه میان دلمان..   بس قدم رو میرفت؛ سفره را آوردیم

کاسه را آوردیم.

و کنار سفره غصه را آوردیم..

لقمه ها را پی هم می خوردیم..

غصه را هم (که دگر غصه تکراری بود) همچنان می خوردیم..

مادرم گفت دگر غصه بس است.

پدرم گفت خدا نزدیک است.

ولی این دل میگفت: روز هم باشد اگر پر غصه همچو شب تاریک است.

ما غذا را خوردیم.

و غذا پایان یافت.

غصه اما چون قبل همچنان جریان یافت..

قصه غصه ما قصه ی فاصله هاست........

قصه دوری هاست..

ماجرای پل هاست که همه هست خراب،

ماجرای دیوار که بسی هست بلند.

ماجرای حرفیست کز زبان می آید، و به گوشی نرسد.

ماجرای عشقی ست که میان می آید و به جایی نرسد..

قصه غصه ما بی پایان

و خطوط صفحه رو به پایان و کم است.

و امیدم به خداست، تا که روزی امید، ناجی و دادرس قصه ی پر غصه شود...       (حسین سامانی پور)

فقر غذا خوردن فقیر

خدایا شکرت
ما دیگر فقیر نیستیم
دیروز پزشک ِ آبادی گفت...
چشم های پدرم
پر از آب مروارید است …
 


نوشته شده در چهارشنبه 90/5/5ساعت 2:37 عصر توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

چند شب پیش پدرم در توضیح یه عکس، درباره گل نیلوفر صحبت کردند برامون، که چون واسه خودم جالب بود، نوشتمش! :) 

 

تاریخچه گل نیلوفر: نام گل نیلوفر در زبان سانسکریت پادما(padma) ،در زبان چینی لی‌ین‌هوا(lien-hua)، به زبان ژاپنی رنگه (Range) و در انگلیسی لوتوس (lotus) است. نیلوفر در شرق باستان همان‌قدر اهمیت دارد که گل رز در غرب.

  در فرهنگ ایران باستان، هم گل نیلوفر را در تخت‌جمشید و در نقش برجسته‌های آن مشاهده می‌کنیم. در حجاری‌های طاق‌بستان کرمانشاه هم، گل نیلوفر مربوط به زمان ساسانیان دیده می‌شود. ظاهرا گلی که در دستان پادشاهان حجاری شده در تخت‌جمشید دیده می‌شود، نماد صلح و شادی بوده است . از آنجا که این گل با آب در ارتباط است نماد آناهیتا ، ایزد بانوی آب‌های روان است. این گیاه در مصر باستان و در بسیاری از بخش‌های آسیا مورد پرستش بود.

 جنبه تقدس نیلوفر به محیط آبی آن برمی‌گردد. زیرا آب نماد باستانی اقیانوس کهنی بود که کیهان از آن آفریده شده است. از آنجا که گل نیلوفر در سپیده‌دم باز و درهنگام غروب بسته می‌شود به خورشید شباهت دارد. خورشید خود منبع الهی زندگی است و از این رو گل نیلوفر نماد زندگی دوباره به شمار می‌رفت. پس نماد همه روشنگری‌ها، آفرینش، باروری، زندگی دوباره و بی‌مرگی است. نیلوفر، نماد کمال و رسایی است. زیرا برگ‌ها، گل‌ها و میوه‌اش دایره‌ای شکلند. و دایره خود از این جهت که کامل‌ترین شکل است، نماد کمال به شمار می‌آید.

نیلوفر یعنی شکفتن معنوی. زیرا ریشه‌هایش در لجن است و با این حال به سمت بالا و آسمان می‌روید، از آب‌های تیره خارج می‌شود و گل‌هایش زیر نور خورشید و روشنایی آسمان رشد می‌کنند. نیلوفر کمال زیبایی نیز به شمار می‌رود. ریشه‌های نیلوفر مظهر ماندگاری و ساقه‌اش نماد بند ناف است که انسان را به اصلش پیوند می‌دهد و گلش پرتوهای خورشید را به یاد می‌آورد. نیلوفر نماد انسان فوق‌العاده یا تولد الهی است زیرا بدون هیچ ناپاکی از آب‌های گل‌آلود خارج می‌شود.

پس میشه پاک بود حتی در جامعه ای آلوده! میشه رسوای جماعت شد با همرنگ نشدن! میشه گل کرد!

چه درسی از حیات نیلوفر آبی بیاموزیم؟

نیلوفر می خواهد به ما بیاموزد که هرگز گلبرگ هایمان را در آلودگی نگشاییم. درست است که ما از گوشت و خون و سایر مواد رو به زوال ساخته شده ایم اما می توانیم همچون نیلوفر به سمت نور حرکت کنیم. ما در زندگی دارای موانع و ضعف های جسمانی هستیم و مسیرمان سخت و دشوار است. گل نیلوفر هم ساقه ای باریک و لرزان دارد اما از تکاپوی رفتن باز  نمی ماند و سرانجام گلبرگ ها را به نور می گشاید، حتی اگر عمر این گشایش کوتاه باشد. آن به ما می آموزد که باید به سمت تنویر و آگاهی برویم، حتی اگر قرار باشد با دریافت نور و آگاهی عمرمان نیز به پایان برسد.

نیلوفر در آب های راکد می روید. ریشه هایش درون لجن های کف مرداب است اما گلبرگ هایش به سمت نور در حرکت و تلاش برای رهایی از محیطی که در آن زندگیش را آغاز نموده و رفتن به سمت پاکی و نور است.

این گیاه سمبل مقاومت و تلاش است. گیاهی که با وجود ناپاکی های محیط پیرامون، ثمرش را به گونه ای می پروراند که تقدیم به نور نماید. نشانه ای از نور داخل تاریکی و آگاهی داخل جهالت ها که شکوفا می شود.

تاریخچه کاملتری از گل نیلوفر رو میتوانید بخوانید در اینجا :   ادامه مطلب...


نوشته شده در یکشنبه 90/5/2ساعت 12:37 صبح توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

فرشته از شیطان پرسید: قویترین سلاح تو برای فریفتن انسانها چیست؟

شیطان گفت: به آنها میگویم «هنوز فرصت هست».

شیطان پرسید: قدرتمندترین سلاح تو برای امید بخشیدن به انسانها چیست؟

فرشته گفت: به آنها میگویم «هنوز فرصت هست».

در رویای خود شیطان را دیدم. نشسته در کنار راه. بساطی پهن کرده و هر آنچه وسوسه بود بر آن نهاده بود، تا هر کس به فراخور خویش، توشه ای برگیرد.

بی صدا در گوشه ای نشسته بود، با دستی زیر چانه اش. بی هیچ تلاشی برای تبلیغ. و مردم آرام می آمدند و متاع خویش بر میگرفتند.

پرسیدم: بی هیچ سر و صدایی، چگونه انتظار داری مردم بر بساط تو حاضر شوند؟

گفت: من بر سر راه طبیعت نشسته ام. گذر همه آدمیان از همین مسیر است. فرشتگان باید فریاد سر دهند، چرا که بر بیراهه نشسته اند!

شیطان فرشته انسان

شیطان و فرشته در راه، به مردی شیاد رسیدند. شیطان گفت: چه میکنی ای شیطانک؟  مرد شیاد گفت: من شیطانک نیستم! خود، از تو که شیطان هستی برترم ! فرشته و شیطان نگاهی به هم انداختند !

شیطان گفت: به مبارزه میطلبم تو را، از هم اکنون که خورشید صبحگاهی دمیده است بیرون می‌شویم و شامگاهان در کنار همین درخت می ایستیم و دستاوردهای خود را در نزد فرشته قرار می‌دهیم ، همانا که فرشتگان بهترین قضاوت کنندگانند .

مرد شیاد این را شنید و به سمت شهر شتافت . شیطان هم به زیر درخت رفت و سر بر زمین نهاد ، فرشته ایستاده بود و دوردستها را تماشا میکرد. شب شد. مرد خسته و درمانده خود را به درخت رساند و گفت: شیطان بیدار شو! من چهارده نفر را فریفتم تا دروغ بگویند، پنج نفر را وادار به تهمت کردم ، در دوازده نفر حس غرور را دمیدم، یکی را به قتل عمد وسوسه کردم ، تو چه کردی ای پرآوازه درون تهی؟  شیطان، همچنانکه دستانش را به زمین تکیه داده بود نیم خیز شد. جامه سیاه رنگ خود را تکاند و آهسته گفت: کار من امروز وسوسه کردن تو بود  و اکنون فهمیدم که بیش از حد انتظار موفق شده ام .نوشته شده در چهارشنبه 90/4/29ساعت 5:52 عصر توسط ✿ نفیس ✿ نظرات ( )

   1   2      >
001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
015

آخرین مطالب

پرنسس کوچولوی صورتی من
مینویسم برای قاصدکم...
چ حس خوبیه... حس مادر شدن...
...... 92.8.29 ......
یه خورجین حرف دل! + سینماگراف های زیبا
کافی است انار دلت ترک بخورد ...
[عناوین آرشیوشده]

Design By : TopBloger.com